test

Opinie o NGK Ceramics - Gliwice

Korzystałeś z usług NGK Ceramics - Gliwice? A może chciałbyś pracować w tej firmie i zastanawiasz się jakie warunki oferuje pracodawca? Podziel się swoją opinią - pomoże ona innym w uzyskaniu cennych informacji!
Założył(a): anonim
Data: 2009-06-05 13:42

Wizyt: 24632
Komentarzy: 2518
Sortowanie: najnowsze najstarsze
autor
31.12.1969 (49 lat temu)
31.12.1969 (49 lat temu)

NGK Ceramics - Gliwice

Glupoty piszesz.Zatrudnij sie w Lidlu potem pisz.
autor
4 sty (miesiąc temu)
4 sty (miesiąc temu)
W żadnym systemie pracy nie jesteś w stanie wyliczyć do przodu nadgodzin. No chyba, że z założenia będziesz łamał prawo pracy. W tygodniu nie ważne w jakim systemie masz przepracować 40 godzin. Wszystkie dodatkowe godziny to nadgodziny za które należy się wolne bądź dodatkowe pieniądze. To już zależy co zaproponuje pracodawca albo o co poprosi pracownik. Czyli jeśli w tygodniu pracujesz 4 dni po 12 godzin to 3 dni i 4 godziny płatne są normalnie a pozostałe 8 godzin to nadgodziny. Tylko, że grafik może być tak ułożony, że w miesiącu nie przekroczysz limitu godzin czyli de facto nadgodzin nie będziesz miał. Z prawa pracy wynika również, że nadgodziny nie są obowiązkowe, więc pracownik musi wyrazić na nie zgodę tak jak na zmianę grafiku. Dlatego też nadgodzin do przodu nie da się policzyć ani przewidzieć a grafiki rozlicza się w skali miesiąca. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do zgodności godzin to proponuje niech się przejdzie do działu kadr i tam powinni mu wszystko wyjaśnić.
użytkownik
4 sty (miesiąc temu)
4 sty (miesiąc temu)
W ogłoszeniach o pracę wypisują, że zatrudnią operatorów linii oraz kontrolerów jakości, bardzo dziwne bo nie znam żadnego kontrolera jakości w tej firmie. Ludzie pracujący na dziale P6 mają w umowach napisane "operator linii produkcyjnej" bo wtedy nie mogliby sprawdzać filtrów w godzinach nocnych, kolejny przekręt tej wspaniałej firmy :)
autor
4 sty (miesiąc temu)
4 sty (miesiąc temu)
Tom powiem tak z moich obserwacji wynika, że pierwsze co to w ogóle przyjrzałabym się kadrze tzw. managerów, team leaderów jak zwał tak zwał (czytaj czerwonym) i na wstępie pewnie gdyby to ode mnie zależało większość by poleciała. Jednak nie ja jestem od naprawiania tej firmy. Pomagam jedynie jednostkowym pracownikom w walce o swoje, bo to mój zawód. Chciano mnie zatrudnić w ngk ale za tak śmieszne pieniądze, że mało nie wybuchnęłam śmiechem w twarz osobie rekrutującej. Rekruter szukał jelenia co nie zna firmy i nie wie na co się porywa. Na rozmowę poszłam tylko dlatego, że naocznie chciałam się przekonać o beztrosce? głupocie? a może po prostu zbytniemu zaufaniu?Japończyków. Wracając do oszczędności to sama wymiana samochodów może nią być tylko, że do tego trzeba kreatywnej księgowości, a w zasadzie przy tak dużej firmie to nawet zespołu kreatywnych i myślących ludzi co to wszystko ogarną, a nie tylko wklepywali faktury do systemu. Z opowiadań i dokumentów mam wrażenie, że kontrolerów finansowych z prawdziwego zdarzenia to tam brak, a dział finansowy istnieje na papierze. Firmą za to zarządza i trzęsie jakaś klika dorobkiewiczów cwaniaczków co każdy kit Japończykom wcisną. Z tym, że jest to tylko moje subiektywne i jednostronne zdanie.
użytkownik
4 sty (miesiąc temu)
4 sty (miesiąc temu)
Tobie placili 200% ?

Ha ha ha .
Nawet nie wiesz ile i jak to policzyć.
użytkownik
5 sty (miesiąc temu)
5 sty (miesiąc temu)
Nie do końca jest tak jak piszesz. W systemie 3-zmianowym biorąc 5 dni urlopu (od pn. do pt.) mam w sumie wolne 9 dni ponieważ dochodzą do tego jeszcze dwie soboty i dwie niedziele. A najważniejsze jest to,że będzie tak zawsze obojętnie w którym tygodniu będę chciał urlop. I nie muszę oglądać grafiku i planować urlop tylko w wybranych tygodniach. Natomiast w naszym systemie czterobrygadowym jak już wybiorę odpowiedni tydzień do urlopu,tam gdzie pracuję tylko 2 dni to żeby mieć te same 9 dni wolnego to wychodzi,że muszę wziąć 6 dni urlopu jeśli nie ma "zetek ". A jak będziesz dobrze szukał w grafiku to 5 dni urlopu bo znajdzie się tydzień gdzie są dwie "zetki" i dwa normalne dni ale takich tygodni w roku jest niewiele. To jest wariant jeśli np. nasza druga połówka pracuje po 8 godz. i chcemy mieć tak samo wolne jak ona. Jeśli nam na tym nie zależy to na czterobrygadówce jest możliwość i mieć nawet 11 dni wolnego (od pn. do cz. następnego tygodnia) za nawet 4 dni urlopu jak się trafą 4 "zetki" ale tej możliwości też jest nie za wiele. Wszystko fajnie jeśli sobie planuję urlop sam bez drugiej połówki chyba, że druga połówka też pracuje w tym samym systemie. Podsumowując w systemie 8 godzinnym żeby mieć 9 dni wolnego nie musiałem oglądać się na grafik i szukać odpowiedniego tygodnia aby wziąć urlop. Ty był największy plus którego na czterobrygadówce już nie mamy.
użytkownik
6 sty (miesiąc temu)
6 sty (miesiąc temu)
Ilu ludzi, tyle różnych preferencji i sposobów liczenia. Ja podałem przykład najprostszy bo nawiazując do twojego przykładu - ile razy w roku ktoś bierze wolne wg schematu który przedstawiłeś? Mało kto. Zaszaleć może jeszcze ten kto ma 26. A jak 20 a firma planuje 16 to co wtedy? Przykład z czapy.
Mi chodziło raczej o to ze przy tej minimalnej ilości dni na czterobrygadowce jesteś w stanie wycisnąć najwiecej - przy 2 lub 3 dniach masz 7 dni wolnego. A uwierz mi, ze to młodych satysfakcjonuje. Żaden nie odda ci 5 dni żeby mieć 9, bo po prostu nie ma takiego wymiaru urlopu. No chyba ze się podepnie pod dni planowane przez firmę. Ale to oznacza to samo co w czterobrygadowce - oglądanie grafiku i dopasowywanie się do niego.
autor
6 sty (miesiąc temu)
6 sty (miesiąc temu)
Tom ja tu ujmę w inny sposób najlepiej jest pracować na jedną zmianę od poniedziałku do piątku po 8 godzin np. od 8 do 16 to wtedy
nie ma dylematów, bo sprawdzam tylko wtedy gdzie są święta i wtedy biorę urlop bo mam dłuższe wolne. Przy każdym innym systemie pracy na zmiany to nie jest już takie proste i zawsze trzeba sprawdzać grafik. Nigdy nie lubiłam i nie polubię rozliczania czasu pracy i naliczania urlopów przy pracy zmianowej nie zależnie od systemu, bo to wymaga gimnastyki niezłej żeby pracownicy byli zadowoleni i żeby wszystko było w zgodzie z przepisami...
użytkownik
6 sty (miesiąc temu)
6 sty (miesiąc temu)
Po 1 stycznia sytuacja w firmie nieciekawa, ludzie zniesmaczeni po wprowadzeniu czterobrygadówki, najpierw zwalniają za chwilę zatrudniają a teraz ludzie sami już odchodzą, na działach i brygadach zaczyna brakować rąk do pracy za chwilę trzeba będzie pracować za dwóch i będzie problem z dostaniem jednego dnia urlopu, zarząd twierdzi że ma wszystko pod kontrolą, ci co tak reklamowali ten system pracy że jest taki fantastyczny dla nas powinni teraz jak brakuje ludzi do pracy przyjść na produkcję i popracować po 12h. Nie polecam tej firmy dla nowych kiedyś tak teraz nie, za 3200 brutto nie warto.
użytkownik
6 sty (miesiąc temu)
6 sty (miesiąc temu)
Nic nie chce tam pracować za 3200 brutto śmiechu warte! 12 godz? Kolega pracuje 3 lata i chce odejść bylo dobrze, jest teraz gorzej żadne ulotki nie pomogą
użytkownik
7 sty (miesiąc temu)
7 sty (miesiąc temu)
Również nie polecam za te pieniądze pracy w tej firmie w systemie 12 godzinnym smialo mozna znalesc za te pieniadze badz ciut mniejsze ale w normalnym zakladzie pracujacym na 8 godzin.
po 3 dniówkach badz nockach czlowiek jest az oglupialy nie wie jaki jest dzień a w dzien wolny dopiero odczowa ból nóg i plecow naprawde jest to odczówalne dla zdrowia.
użytkownik
7 sty (miesiąc temu)
7 sty (miesiąc temu)
Dla porównania po 3 latach pracy w Bielsku Białej w Nemak na odlewni w systemie 3 zmianowym 10.12.2018r.bez nadgodzin 4700zlnetto+2000zl netto premi.
użytkownik
7 sty (miesiąc temu)
7 sty (miesiąc temu)
Do tego faktycznie jak wyjdzie Ci w grafiku to pracujesz w majówkę i inne święta ustawowo wolne.... Twojego urlopu do wykorzystania zostają Ci maksymalnie 6 dni. Po wpisach widzę że jest tam jakieś grono miłośników NGK co po za nim świata nie widzę i mogą kierownika pięty lizać i spędzać życie w tym zakładzie...
użytkownik
7 sty (miesiąc temu)
7 sty (miesiąc temu)
Zmiany 12 godzinne są męczące już po kilku miesiącach na produkcji. Wykonujesz tą samą czynnośc przez, skupienie cały czas w pracy w nocy po 3 nocce gdzie śpisz w domu 6 godzin chce się rzygać poprustu. Notorycznie zmęczenie i pretensje o błędy czerwonych będą się naslilac moim zdaniem. Wolne po pracy, połowa z tego czasu to odpoczynek i dojście do siebie. Ngk zrobilo duży błąd wprowadzając 12 h pracy na produkcji gdzie już 8 godzin było monotonne.
użytkownik
8 sty (miesiąc temu)
8 sty (miesiąc temu)
To się zwolnij, a nie płacz.
użytkownik
8 sty (miesiąc temu)
8 sty (miesiąc temu)
Po 8h na nockach i 6 dniowkach nie dochodziles do siebie w 7 dzien? A W nastepny zas kierat
użytkownik
8 sty (miesiąc temu)
8 sty (miesiąc temu)
Słyszałem ze 200 osób dało wywiedzenie.
Ma ktoś takie informacje ?
Ludzie urlopu nie mogą dostać bo ludzi brakuje.. co się dzieje z ta firma ?!
użytkownik
8 sty (miesiąc temu)
8 sty (miesiąc temu)
Zakład spada na psy.
Dopóki istniał ośmiogodzinny system pracy było dobrze.Kto chciał przejść na 12-tki przechodził na inny dział ( zazwyczaj pewniejszy jeśli chodzi o zatrudnienie).
Jednak pazerność NGK narzuciła wszystkim bez wyjątku siedzieć cały dzień w pracy.Co z tego,ze mam wolne w srode i czwartek skoro nic nie mogę zorganizować bo wszyscy znajomi wokól sa w pracy.
Do kitu z takim czymś.Mam nadzieje,ze NGK poślizgnie się na tej zmianie i odejdzie wiecej osób niz dyrekcja liczyła.
Tym bardziej,ze ani pieniadze nie poszły w góre mało tego przy 12-tkach będą mniejsze ..Swieto ,sobota czy niedziela siedzieć w pracy...masakra.Nie polecam juz tego zakładu
Jak do 2018 chciałem związac sie z firmą na dłuzej tak teraz czekam na lepszą ofertę z innych firm.
użytkownik
23.10.2018 (3 miesiące temu)
23.10.2018 (3 miesiące temu)
No właśnie. Opel likwiduje produkcje i wypieprzą takie ofermy jak ty. Mam dwóch znajomych z Opla którzy jednak zachowają swoją prace. Napewno są wazeliniarzami i dupowlazami. Bo co innego może o nich powiedzieć taki nierób i nieudacznik jak ty. xxxxxxx cię bo byłeś cienki jak drucik. Tyle
użytkownik
13 lut (3 dni temu)
13 lut (3 dni temu)
Jak to jest, ze sa pracownicy . Recepcjonistka laczy , a tu nagle znikaja z firmy. Zwolnienie w trybie natychmiastowym Arkadiusza Konstantego?

Edycja / zgłoszenie nadużycia dotyczące wpisu nr
Formularz odpowiedzi
 

Chcę zamieścić
Proszę wpisać treść wiadomości (min. 10 znaków)
Wybierz zdjęcia z dysku lub przeciągnij je tutaj
możesz dodać jedno lub kilka zdjęć jednocześnie
można publikować jedynie zdjęcia w formacie JPG
maksymalna wielkość każdego zdjęcia - 4MB
dołącz:
wpisano znaków: 0
Wpisz, jak chcesz się przedstawić
Proszę uzupełnić podpis (min. 3 znaki)
E-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Numer telefonu
Nieprawidłowy numer telefonu
Aby wysłać wiadomość należy zaakceptować regulamin

Edycja / zgłoszenie nadużycia dotyczące wpisu nr  

Wczytywanie danych...
 1. Jeśli chcesz zmienić lub usunąć treść komentarza który sam dodałeś - podaj kod zgłoszenia który otrzymałeś na swój adres e-mail w chwili dodania komentarza a następnie przejdź do edycji wpisu:
 2. Jeśli nie pamiętasz/nie znasz swojego kodu zgłoszenia, a chcesz zmienić lub usunąć treść komentarza skorzystaj z poniżej przestawionej opcji:
Jeśli chcesz usunąć komentarz który wybrałeś uzupełnij swoje dane zgłaszającego, a następnie dokonaj opłaty administracyjnej w wysokości 200,00 zł za usunięcie wybranego komentarza.
* Serwis gwarantuje poufność poniżej udostępnianych danych
Wpisz swoje imię i nazwisko
Nieprawidłowy PESEL lub NIP
Wpisz miasto i kod pocztowy
Wpisz nazwę ulicy i numer domu
Nieprawidłowy adres e-mail
 

WYCIĄG Z REGULAMINU

 1. Operator nie przyjmuje i nie realizuje reklamacji oraz zgłoszeń w zakresie warstwy merytorycznej wystawianych Opinii.
 2. Reklamacje w sprawach związanych z dodawanymi Opiniami wyłącznie w zakresie ujawnienia w nich słów oraz treści posiadających charakter szykanujący, dyskryminujący, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej lub etnicznej, faszystowskich, pornograficznych, powszechnie uznane za wulgarne lub propagujące przemoc, reklamy, cenniki, ogłoszenia, oferty mogą być kierowane do Operatora za pośrednictwem formularza reklamacyjnego Serwisu dostępnego poniżej pod nazwą „ocenzuruj treści”.
 3. Osoba zgłaszająca wniosek „ocenzuruj treści” obowiązana jest do prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego, o którym mowa w powyższym punkcie, w szczególności poprzez wskazanie powodu zgłoszenia reklamacji, wykazanie zasadności reklamacji, podanie danych identyfikujących osobę zgłaszającą reklamację, w tym w szczególności imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu, podanie danych identyfikujących Opinię, której dotyczy reklamacja, a także konkretnego uzasadnienia związanego ze składaną reklamacją.
 4. Reklamacje rozpatrywane są przez Operatora w kolejności otrzymywanych zgłoszeń, w terminie 90 dni od daty otrzymania kompletnego zgłoszenia przez Operatora, pod warunkiem prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego przez zgłaszającego reklamację.
 5. Operator zastrzega, że zgłoszenia niekompletne, niezgodne z niniejszym wyciągu z regulaminu, zawierające nieprawidłowe lub nieprawdziwe informacje zostaną automatycznie usunięte z kolejki oczekujących na rozpatrzenie, bez dalszej ich weryfikacji oraz bez udzielenia odpowiedzi.
 6. Reklamacje zgłaszane w innym zakresie oraz innej formie niż wskazana w niniejszym paragrafie są automatycznie usuwane z systemu i nie są przekazywane i rozpatrzenia przez Operatora.
 7. Formularz ocenzuruj treści

Edycja / zgłoszenie nadużycia dotyczące wpisu nr  

 1. Operator nie przyjmuje i nie realizuje reklamacji oraz zgłoszeń w zakresie warstwy merytorycznej wystawianych Opinii.
 2. Reklamacje w sprawach związanych z dodawanymi Opiniami wyłącznie w zakresie ujawnienia w nich słów oraz treści posiadających charakter szykanujący, dyskryminujący, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej lub etnicznej, faszystowskich, pornograficznych, powszechnie uznane za wulgarne lub propagujące przemoc, reklamy, cenniki, ogłoszenia, oferty mogą być kierowane do Operatora za pośrednictwem formularza reklamacyjnego Serwisu dostępnego poniżej pod nazwą „ocenzuruj treści”.
 3. Osoba zgłaszająca wniosek „ocenzuruj treści” obowiązana jest do prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego, o którym mowa w powyższym punkcie, w szczególności poprzez wskazanie powodu zgłoszenia reklamacji, wykazanie zasadności reklamacji, podanie danych identyfikujących osobę zgłaszającą reklamację, w tym w szczególności imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu, podanie danych identyfikujących Opinię, której dotyczy reklamacja, a także konkretnego uzasadnienia związanego ze składaną reklamacją.
 4. Reklamacje rozpatrywane są przez Operatora w kolejności otrzymywanych zgłoszeń, w terminie 90 dni od daty otrzymania kompletnego zgłoszenia przez Operatora, pod warunkiem prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego przez zgłaszającego reklamację.
 5. Operator zastrzega, że zgłoszenia niekompletne, niezgodne z niniejszym wyciągu z regulaminu, zawierające nieprawidłowe lub nieprawdziwe informacje zostaną automatycznie usunięte z kolejki oczekujących na rozpatrzenie, bez dalszej ich weryfikacji oraz bez udzielenia odpowiedzi.
 6. Reklamacje zgłaszane w innym zakresie oraz innej formie niż wskazana w niniejszym paragrafie są automatycznie usuwane z systemu i nie są przekazywane i rozpatrzenia przez Operatora.
 7. Formularz ocenzuruj treści

Najpopularniejsze tematy na forum

piekarnia wielgolas

Kik Kik textil

Aspen polska

archman

taxify

uber eats

Art reno Zabrze

Art reno

Artykuły Reno

Zabrze

italimport

lingua house katowice

atem

Promedica24

nokia

transcom gdańsk

transcom
Ing Bank

dentus

Zpd kalisz pomorski

Kppd szczecinek

Medim

Metaltech mirosławiec

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 najgorszapraca.net.pl | regulamin