test

Opinie o Z.A.Ch. „Chemet” - Tarnowskie Góry

Korzystałeś z usług Z.A.Ch. „Chemet” - Tarnowskie Góry? A może chciałbyś pracować w tej firmie i zastanawiasz się jakie warunki oferuje pracodawca? Podziel się swoją opinią - pomoże ona innym w uzyskaniu cennych informacji!
Założył(a): Amigo
Data: 2009-11-26 12:01

Wizyt: 8435
Komentarzy: 120
Sortowanie: najnowsze najstarsze
autor
26.11.2009 (9 lat temu)
26.11.2009 (9 lat temu)

Z.A.Ch. „Chemet” - Tarnowskie Góry

Lipa na całego,zarząd planuje chyba zamkniecie zakładu,co miesiąc zwalnia ludzi nie pacząc na nic liczy się tylko zysk dla nich.
autor
26 wrz (2 miesiące temu)
26 wrz (2 miesiące temu)
Co z premiami ? wiadomo już coś ?
użytkownik
27 wrz (2 miesiące temu)
27 wrz (2 miesiące temu)
@Harpagan, czy w ostatnim czasie w firmie Chemet zmieniły się premie? Czy masz na myśli ich wysokość czy warunki przyznawania? Może chciałbyś rozwinąć swoją wypowiedź. Obawiam się, że część pracowników może nie wiedzieć co masz dokładnie na myśli. Sprecyzuj proszę swoją wypowiedź.
użytkownik
29 wrz (2 miesiące temu)
29 wrz (2 miesiące temu)
1900zeta na ręke
użytkownik
29 wrz (2 miesiące temu)
29 wrz (2 miesiące temu)
Jak dla Ciebie 1900 zeta netto to idealna firma to nie masz szacunku dla samego siebie.Tyle mi zaproponowali na start.28 lat w zawodzie .Młody po szkole to tyle może dostać.Po rozmowie wstępnej na pytanie jak wygląda sytuacja po okresie próbnym Pan mi zaproponował 1 zł brutto/h dodatku.Ha ha ha.No i premie ok 170 zł .
użytkownik
29 wrz (2 miesiące temu)
29 wrz (2 miesiące temu)
Zapomniał Pan dodać do 35%.Czyli i 5%.
użytkownik
29 wrz (2 miesiące temu)
29 wrz (2 miesiące temu)
To idź i sprawdź będzie wielkie rozczarowanie.Byłem i wiem,że nie warto.A taka była nadzieja.
użytkownik
29 wrz (2 miesiące temu)
29 wrz (2 miesiące temu)
500 zł to tam zarabia się na tydzień.
użytkownik
4 paź (2 miesiące temu)
4 paź (2 miesiące temu)
Widzę że poszukują konstruktora.
Polecacie?
Jak w ogóle praca w dziele konstrukcyjnym, jakie stawki?
Mocno się zastanawiam więc każda opinia przydatna.
Dzieki
użytkownik
7 paź (2 miesiące temu)
7 paź (2 miesiące temu)
@Tomcio, czy zapoznałeś się z wszystkimi opiniami w tym wątku? Może warto zadać te pytania bezpośrednio na rozmowie kwalifikacyjnej? Dlaczego zainteresowała Cię oferta właśnie firmy Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA? Na forum na pewno jest jeszcze kilku potencjalnych kandydatów, którzy chcieliby poznać twoje motywacje.
użytkownik
16 paź (miesiąc temu)
Tak bez owijania w bawełnę, ile można zarobić na start (umowa próbna) ?
Każdy gada co innego...
użytkownik
16 paź (miesiąc temu)
16 paź (miesiąc temu)
@marynarz białego żaglowca, czy sprzeczne informacje otrzymujesz od znajomych, którzy pracują w tej firmie? W tym przypadku, najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt bezpośredni z firmą i pytanie o warunki współpracy. Uzyskasz informacje z pierwszej ręki.
użytkownik
17 paź (miesiąc temu)
17 paź (miesiąc temu)
Lubię ludzi tam pracujących, nie lubię pracodawcy. Pazerny typ. Generalnie dobrze zastanów się czy chcesz tam pracować. Dobra firma na początek kariery zawodowej. Dobra trampolina. Ja zdobyłem wiedzę i poszedłem dalej. Uważam, że to głupotą pracodawcy jest nie zadbać pracownika i w momencie kiedy zdobył wiedzę i pewne doświadczenie opuścić firmę. Ja zostałem oszukany na początku kiedy umówiłem sie na pewne wynagrodzenie, które na umowie zostało "zmniejszone". Na pytanie dlaczego - nie otrzymałem odpowiedzi. Więc po pewnym czasie powiedziałem pa pa... :) ale jak w ten sposób traktuje się ludzie - panie Popiół - to nie dziwota, że macie problem z kadrą szczególnie inż. Ja osobiście miło wspominam p. Bartosza Urbaniaka.
użytkownik
17 paź (miesiąc temu)
17 paź (miesiąc temu)
nie - zarobki kiepskie, nadgodziny nie sa płatne, generalnie wyzysk - dobra trampolina na początek kariery potem - szeroki świat.
użytkownik
17 paź (miesiąc temu)
17 paź (miesiąc temu)
co to właściciel firmy? :) Ja potrwierdzam - płacą słabo - oszukują. Ja umówiłem się na kwotę x dostałem x-1000pln - z takim podejściem do pracownika w dzisiejszych czasach deficytu pracowników - to żegnam ozięble.
użytkownik
17 paź (miesiąc temu)
17 paź (miesiąc temu)
POTWIERDZAM! - Chemet to zły pracodawca. Rządzi raczej "klika" i jeżeli nie wejdziesz w "układ" to nie masz szans. :)
użytkownik
17 paź (miesiąc temu)
17 paź (miesiąc temu)
Mnie oszukaliście - umówiłem się na inną kwotę - na umowie w dniu rozpoczęcia pracy była mniejsza- jak to wyjaśnisz?
użytkownik
17 paź (miesiąc temu)
17 paź (miesiąc temu)
Dział konstrukcyjny zarządzany jest przez p. Katarzynę. Uważam, że jest kompetentna. Na pewno posiada wiedzę z zakresu projektowania, ale swego czasu sporo ludzi kluczowych w moim przekonaniu poleciało. Np. S. Gania- niezwykle kompetentny z rozległymi kontaktami m.in w UDT i innych instytucjach notyfikowanych (poznałem go przy okazji) - wiele o Chemecie mi opowiedział, generalnie wpisuje się w to moje doświadczenia = tak ludzi się nie traktuje - oszukuje. I. Popół - fajnie że się rozwijacie - szkoda, że takim kosztem.
użytkownik
19 paź (miesiąc temu)
19 paź (miesiąc temu)
Chemet to tylko ładny biurowiec.
użytkownik
7 maj (7 miesięcy temu)
7 maj (7 miesięcy temu)
Agnieszka! W wywiadzie to tak sie zawsze gada i robi z siebie świetnego pracodawcę. No bo co ci miał frycz powiedzieć?
Dajemy słabe stawki na umowę o pracę aby pracowników tym samym zmusić do przejścia na samozatrudnienie gdzie dostaną parę złoty więcej, a my pozbędziemy sie w ten sposób zbędnego balastu w postaci odprowadzania obciążeń związanych z zatrudnieniem na umowę o pracę!
Chyba nie myślisz że takie coś ci powie w wywiadzie?

Ludzie nie garną sie do nas do pracy i "magia" nazwy Chemet już nie działa tak jak kiedyś. Najlepszym tego dowodem jest te porozumienie co podpisało nasze kierownictwo z Kolejówą na otwarcie klasy Elektroenergetycznej pod zamówienie Chemetu właśnie!
Ja uważam że jest to troszkę desperacki krok szefostwa naszego zakładu, bo oni widzą że ludzie nie chcą za takie stawki tu robić, a roboty przybywa, więc dobrze by było luki kadrowe uczniami załatać. No zobaczymy czy im się uda taka klasę otworzyć?
Według mnie to najlepiej pokazuje czym Chemet (oraz wiele innych polskich firm) bedzie w niedalekiej przyszłości, czyli zakładem zatrudniającym starych fachowców przed emeryturą którym nie bedzie sie już opłacało na te ostatnie lata zmieniać pracy, a którzy bedą uczyć zawodu uczniów szkół oraz młodzież dla której praca w Chemecie bedzie prawdopodobnie pierwszą w dorosłym życiu. Bo fachowcy w kwiecie wieku to tu za bardzo na ten czas nie mają czego szukać.
Ja broń Boże nie piszę że to źle! To bardzo dobrze, że da sie ludziom w wieku 18-20 lat szansę na nauczenie czegoś przydatnego, chodzi mi tylko o to że to też nie będzie strategia długofalowa dla firmy. Bo młodzi porobią 2-3 lata i sami pójdą gdzie indziej, także Chemet w ten sposób wyszkoli niezłych pracowników ale nie sobie tylko innym zakładom w okolicy, które lepiej płacą, albo młodzi nawet tych oleją i prosto pojadą za granicę, do Niemiec czy Norwegii i tamtejsi pracodawcy na tym tylko zyskają!
Uważam że jest to bardzo prawdopodobny scenariusz!
Chemet próbował sie dobrze zareklamować w Gwarku i wyszło im, ale rzeczywistość firmy jest troszkę inna. Te premie to nawet koło nazwy premia nie stoją. Normy do wyrobienia są często takie że bardzo trudno je w ogóle wyrobić a to oczywiscie przekłada sie na premie itd.
Szefostwo Chemetu ma jeszcze sporo do nadrobienia w kwestiach płacowych, tylko że oni maja to gdzieś dlatego w Chemecie aktualnie nie jest zaciekawie, choć też trzeba to oddać że na pewno są i znacznie gorsze zakłady w okolicy niż Chemet! Ja bym bardzo chciał aby nasze szefostwo w końcu zmieniło do nas podejście i zaczęło nam godnie płacić to wtedy nie byłoby takich rotacji na zakładzie, atmosfery przygnębienia i beznadziejii, a ludzie by sie sami tu garnęli do roboty i tym by Chemet właśnie zwycieżył i stał sie naprawde potężną firmą, która nie miałaby takich problemów ze znalezieniem pracowników jak teraz. Jednak aby sie to spełniło to jeszcze dużo wody musi w Chechle upłynąć i musi być jeszcze większy brak rąk do pracy na rynku niż jest teraz, aby nasi janusze biznesu zrozumieli, że na skąpieniu na pracownikach jeszcze nikt dobrej marki nie zbudował i nic nie wygrał!
użytkownik
29 wrz (2 miesiące temu)
29 wrz (2 miesiące temu)
Brawo
użytkownik
17 paź (miesiąc temu)
17 paź (miesiąc temu)
Premia? jaka premia? ja dostałem kiedyś "premię motywacyjną" w wysokości 10zł - teraz napiwek w restauracji czasami większy zostawiam :) Do czego, p. Popiół, ta premia miała mnie zmotywować?
Ale dziękuję za zdobytą wiedzę z zakresu projektowania (ja umiem się uczyć).

Edycja / zgłoszenie nadużycia dotyczące wpisu nr
Formularz odpowiedzi
 

Chcę zamieścić
Proszę wpisać treść wiadomości (min. 10 znaków)
Wybierz zdjęcia z dysku lub przeciągnij je tutaj
możesz dodać jedno lub kilka zdjęć jednocześnie
można publikować jedynie zdjęcia w formacie JPG
maksymalna wielkość każdego zdjęcia - 4MB
dołącz:
wpisano znaków: 0
Wpisz, jak chcesz się przedstawić
Proszę uzupełnić podpis (min. 3 znaki)
E-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Numer telefonu
Nieprawidłowy numer telefonu
Aby wysłać wiadomość należy zaakceptować regulamin

Edycja / zgłoszenie nadużycia dotyczące wpisu nr  

Wczytywanie danych...
 1. Jeśli chcesz zmienić lub usunąć treść komentarza który sam dodałeś - podaj kod zgłoszenia który otrzymałeś na swój adres e-mail w chwili dodania komentarza a następnie przejdź do edycji wpisu:
 2. Jeśli nie pamiętasz/nie znasz swojego kodu zgłoszenia, a chcesz zmienić lub usunąć treść komentarza skorzystaj z poniżej przestawionej opcji:
Jeśli chcesz usunąć komentarz który wybrałeś uzupełnij swoje dane zgłaszającego, a następnie dokonaj opłaty administracyjnej w wysokości 200,00 zł za usunięcie wybranego komentarza.
* Serwis gwarantuje poufność poniżej udostępnianych danych
Wpisz swoje imię i nazwisko
Nieprawidłowy PESEL lub NIP
Wpisz miasto i kod pocztowy
Wpisz nazwę ulicy i numer domu
Nieprawidłowy adres e-mail
 

WYCIĄG Z REGULAMINU

 1. Operator nie przyjmuje i nie realizuje reklamacji oraz zgłoszeń w zakresie warstwy merytorycznej wystawianych Opinii.
 2. Reklamacje w sprawach związanych z dodawanymi Opiniami wyłącznie w zakresie ujawnienia w nich słów oraz treści posiadających charakter szykanujący, dyskryminujący, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej lub etnicznej, faszystowskich, pornograficznych, powszechnie uznane za wulgarne lub propagujące przemoc, reklamy, cenniki, ogłoszenia, oferty mogą być kierowane do Operatora za pośrednictwem formularza reklamacyjnego Serwisu dostępnego poniżej pod nazwą „ocenzuruj treści”.
 3. Osoba zgłaszająca wniosek „ocenzuruj treści” obowiązana jest do prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego, o którym mowa w powyższym punkcie, w szczególności poprzez wskazanie powodu zgłoszenia reklamacji, wykazanie zasadności reklamacji, podanie danych identyfikujących osobę zgłaszającą reklamację, w tym w szczególności imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu, podanie danych identyfikujących Opinię, której dotyczy reklamacja, a także konkretnego uzasadnienia związanego ze składaną reklamacją.
 4. Reklamacje rozpatrywane są przez Operatora w kolejności otrzymywanych zgłoszeń, w terminie 90 dni od daty otrzymania kompletnego zgłoszenia przez Operatora, pod warunkiem prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego przez zgłaszającego reklamację.
 5. Operator zastrzega, że zgłoszenia niekompletne, niezgodne z niniejszym wyciągu z regulaminu, zawierające nieprawidłowe lub nieprawdziwe informacje zostaną automatycznie usunięte z kolejki oczekujących na rozpatrzenie, bez dalszej ich weryfikacji oraz bez udzielenia odpowiedzi.
 6. Reklamacje zgłaszane w innym zakresie oraz innej formie niż wskazana w niniejszym paragrafie są automatycznie usuwane z systemu i nie są przekazywane i rozpatrzenia przez Operatora.
 7. Formularz ocenzuruj treści

Edycja / zgłoszenie nadużycia dotyczące wpisu nr  

 1. Operator nie przyjmuje i nie realizuje reklamacji oraz zgłoszeń w zakresie warstwy merytorycznej wystawianych Opinii.
 2. Reklamacje w sprawach związanych z dodawanymi Opiniami wyłącznie w zakresie ujawnienia w nich słów oraz treści posiadających charakter szykanujący, dyskryminujący, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej lub etnicznej, faszystowskich, pornograficznych, powszechnie uznane za wulgarne lub propagujące przemoc, reklamy, cenniki, ogłoszenia, oferty mogą być kierowane do Operatora za pośrednictwem formularza reklamacyjnego Serwisu dostępnego poniżej pod nazwą „ocenzuruj treści”.
 3. Osoba zgłaszająca wniosek „ocenzuruj treści” obowiązana jest do prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego, o którym mowa w powyższym punkcie, w szczególności poprzez wskazanie powodu zgłoszenia reklamacji, wykazanie zasadności reklamacji, podanie danych identyfikujących osobę zgłaszającą reklamację, w tym w szczególności imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu, podanie danych identyfikujących Opinię, której dotyczy reklamacja, a także konkretnego uzasadnienia związanego ze składaną reklamacją.
 4. Reklamacje rozpatrywane są przez Operatora w kolejności otrzymywanych zgłoszeń, w terminie 90 dni od daty otrzymania kompletnego zgłoszenia przez Operatora, pod warunkiem prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego przez zgłaszającego reklamację.
 5. Operator zastrzega, że zgłoszenia niekompletne, niezgodne z niniejszym wyciągu z regulaminu, zawierające nieprawidłowe lub nieprawdziwe informacje zostaną automatycznie usunięte z kolejki oczekujących na rozpatrzenie, bez dalszej ich weryfikacji oraz bez udzielenia odpowiedzi.
 6. Reklamacje zgłaszane w innym zakresie oraz innej formie niż wskazana w niniejszym paragrafie są automatycznie usuwane z systemu i nie są przekazywane i rozpatrzenia przez Operatora.
 7. Formularz ocenzuruj treści

Najpopularniejsze tematy na forum

Julita szymanowska

cukiernia chmielewscy

axa polska

kia marvel

pramerica

Jasło
nordea

promotech

visset

danfoss tuchom

derksen

demotrans

holbox

inter-team

dybiak

inter team

pikul

trusted shops

Netland

warsaw media house

OKNOPLAST

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 najgorszapraca.net.pl | regulamin